Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
nedeľa, 05. apríl 2020
štvrtok, 14 jún 2012 00:00

Odborná stáž v Třebíčí - Deň druhý

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Dnešný deň sme začali spoločnými raňajkami v jedálni školy, po ktorých nás pani učiteľky Mgr. Sýkorová a Mgr. Kostelecká zaviezli do nemocnice, kde bude prebiehať naša odborná prax. Začali sme prehliadkou areálu nemocnice a jednotlivých oddelení, ktorých je v porovnaní s našou nemocnicou viac.

Každá z nás absolvuje prax na dvoch oddeleniach. V prvom týždni sme rozdelené takto:
Anička Ch. - gynekologicko-porodnické odd.
Martina F. - detské odd.
Paula D. - interné odd.
Martina H. - urologické odd.
Mirka R. - chirurgia II.

Na oddeleniach sme sa začali oboznamovať s organizáciou a systémom práce a s pomocou českých študentov sme sa pokúšali zorientovať v novom prostredí. Prekvapilo nás, že žiaci majú SOP aj na oddeleniach, kam počas školského roka v rámci praxe nechodia. Rozdiel medzi slovenskými a českými ZA je aj v tom, že oni možu odoberať krv zo žily, aplikovať i.m. injekcie alebo cievkovať pacientky. Určite časom zistíme viac, ale o tom niekedy nabudúce. Prvý dojem je dobrý, milo nás prijali českí spolužiaci, aj personál nemocnice. Po skončení praxe a po obede sme v doprovode pána zástupcu školy Mgr. L. Buriana a Mgr. A. Francovej navštívili Mestský úrad v Třebíči, kde nás prijal pán starosta MVDr. Heřman. V jeho kancelárii sme v príjemnej atmosfére hovorili o našich mestách a zdravotníckom štúdiu i našich plánoch do budúcnosti.

V blízkosti jeho úradu sa nachádza 442 metrov vysoká mestská veža s najväčšími hodinami v ČR, na ktorú sme po skončení stretnutia vystúpili. Mohli sme tak vidieť mesto a jeho okolie z vtáčej perspektivy.

Čítané 2644 krát
Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.