Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
utorok, 11. august 2020
pondelok, 10 jún 2013 00:00

Odborná stáž v Třebíči ZA III.A - Deň piaty

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Dnešný deň sa začal ako ostatné dni. Ráno po výdatných raňajkách sme išli na prax. Konečne sme plnými dúškami vychutnávali teplé ranné slnko. Po príchode na oddelenia sme sa vrhli do práce.  Čas pri pracovnom nasadení ubiehal veľmi rýchlo. Dnes sme mali naplánované exkurzie rehabilitačného a detského oddelenia Nemocnice Třebíč.


Rehabilitačné oddelenie
     Oddelenie poskytuje komplexnú liečebnú rehabilitačnú starostlivosť pre širokú škálu chorôb všetkých vekových skupín. Úzko spolupracujú s ostatnými klinickými odbormi a starostlivosť zaisťujú nielen na RHB oddelení, ale aj u pacientov, ktorí sú hospitalizovaní na  všetkých oddeleniach nemocnice Třebíč. Súčasne sú schopní ošetriť aj pacientov v ambulancií. Oddelenie je moderné vybavené prístrojmi pre fyzikálnu liečbu, disponujú modernou vodoliečbou a bazénom. Najväčším prínosom sú však ruky a skúsenosti všetkých pracovníkov rehabilitačného oddelenia. Oddelením nás sprevádzala vedúca fyzioterapeutka.


Terapeutické možnosti:
Brugger koncept
McKenzie terapia
PNF podľa Kabáta
Vojtov princíp

Elektroliečebné procedúry:
Magnetoterapia
Kombinované elektroliečebné procedúry
Laser
Ultrazvuková terapia
Krátkovlnná diatermia

Vodoliečebné procedúry:
rehabilitačný bazén
individuálna vírivá vaňa - celotelová
individuálna vírivá vaňa - nožná
individuálna vírivá vaňa – ručná
prísadový kúpeľ

Ergoterapia - pre potreby ergoterapie majú zariadenú pracovňu pre individuálnu ergoterapiu, bezbariérovú kuchynskú linku, bezbariérové WC a kúpeľňu k nácviku sebaobsluhy, ergoterapeutický stôl a iné.

Detské oddelenie
 
     Detské oddelenie sa nachádza od roku 2011 na 3. poschodí novopostaveného pavilónu M. Poskytujú starostlivosť diagnostickú aj liečebnú detským a dospievajúcim pacientom vo veku od narodenia do dovŕšenia 19-tich rokov, a to v časti lôžkovej i ambulantnej. Lôžková časť detského oddelenia disponuje 30 lôžkami štandardnej starostlivosti a 5 lôžkami intenzívnej starostlivosti. Pri detskom oddelení sú príjmová, endokrinologická a gastroenterologická ambulancia.

Sú tam hospitalizované deti s interným ochorením, ale aj pacienti iných odborov, ako je chirurgia, ortopédia, urológia, ORL, infekčné atď. Detské oddelenie zabezpečuje predoperačnú aj pooperačnú starostlivosť o týchto pacientov, s výnimkou niektorých tráum a stavov, ktoré vyžadujú kontinuálnu starostlivosť špecialistu. Deti vyžadujúce monitoring alebo podporu základných životných funkcií sú hospitalizované na detskej JIS. Dojčatá a batoľatá sú väčšinou prijímané v sprievode rodičov, podľa prevádzkových možností aj  staršie deti. Priemerná doba hospitalizácie na detskom oddelení je 3 dni.

Pred fotoaparátom sme si zapózovali so špeciálnou bábkou, ktorá sa používa v hernej terapii. Po odkrytí oblečenia sa deťom naskytne pohľad do hrudnej i brušnej dutiny, uvidia srdce, pľúca, žalúdok, črevá a ďalšie orgány.

Čítané 3174 krát
Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.