Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
štvrtok, 30. máj 2024
utorok, 26 marec 2019 13:49

Valentínska kvapka krvi 2019

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)

Valentínska kvapka krvi je tradičným podujatím, ktoré organizuje Slovenský červený kríž (SČK) na území Slovenskej republiky, s cieľom osloviť čo najširšiu verejnosť k darcovstvu krvi.

Krv je jedna z najdôležitejších tekutín, akú máme. Tvorí jednu zo základných zložiek ľudského tela a nebyť jej, bolo by naše telo prakticky nepoužiteľné. Ako budúci zdravotníci si naplno uvedomujeme, že krv je právom považovaná za jeden zo životne dôležitých orgánov a má nezastupiteľné miesto v oblasti medicíny. Práve preto sme aj my prijali výzvu a naši žiaci rozšírili rady dobrovoľných darcov krvi. V tomto roku Valentínska kvapka krvi začala v deň Svätého Valentína 14. februára 2019 a trvala do 21. marca 2019. Aj územný spolok SČK v Humennom vyzval obyvateľov mesta a všetkých záujemcov, aby prišli darovať krv. Mobilný odber uskutočnili 12.3.2019 na Mestskom úrade v Humennom. Pre nás to bol dátum, kedy sa naši žiaci potili na písomných maturitných skúškach. Ale tie sú už za nami a tak 12 žiakov ráno 21.3.2019 rozšírilo zástup darcov. Prvodarcovia i tí, ktorí už skúsenosť s darovaním majú, boli odhodlaní a šťastní, že svojou troškou pomôžu tým, ktorí to najviac potrebujú. Veď ako hlása heslo kampane: „Láska má veľa podôb“ a jednou z možností, ako prejaviť lásku, je nezištná pomoc a darovanie krvi.

Čítané 2988 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill