Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
utorok, 11. august 2020
streda, 03 jún 2015 00:00

Mobility Třebíč, tretí turnus - druhý deň

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)

Exkurzia. V takomto slova zmysle sa niesol dnešný deň. Každý z nás sa pobral na svoje oddelenia, počas ktorých sme absolvovali už spomínanú exkurziu na očnom oddelení a v spánkovom laboratóriu.

Očné oddelenie poskytuje komplexnú oftalmologickú starostlivosť. Hlavné výkony ktoré sa najčastejšie vykonávajú na oddelení sú: operácia šedého a zeleného zákalu, YAG laser u sekundárnych šedých zákalov a fotokoagulančné laserové vyšetrenie sietnice. Taktiež sme si prezreli rôzne prístroje, ktoré slúžia na určité výkony, niektoré sme si aj vyskúšali. 

Nasledovala ďalšia exkurzia v Spánkovom laboratóriu, ktoré sa nachádza na pľúcnom oddelení. Privítal nás primár oddelenia, ukázal nám rôzne štatistiky pacientov. Títo pacienti sa nachádzali vo vedľajšej miestnosti. Táto miestnosť je monitorovaná kamerovým systémom a prístrojmi na zaznamenávanie EEG (elektroencefalograf), EMG (elektromyograf), EOG (elektrooftalmograf). V Spánkovom laboratóriu sa vyšetrujú Syndrómy Spánkového Apnoe (SAS), alebo zástavy dýchanie počas spánku. 

Najlepším bodom dnešného dňa bolo samotné námestie mesta Třebíč. Stretli sme sa s pánom Mgr. Pavlom Pacalom zástupcom starostu. Odpovedal nám na naše otázky ktoré nás zaujímali. Po rozhovore sme sa rozlúči a nasledoval výstup na mestskú vežu. Výhľad z veže bol nádherný, stalo to zato zdolať 175 schodov. 

Tento vyčerpávajúci, ale krásny deň sme spoločne zavŕšili dokončením tejto úlohy.

Čítané 2566 krát
Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.