Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
sobota, 28. marec 2020
štvrtok, 11 jún 2015 00:00

Mobility Třebíč, tretí turnus - jedenásty deň

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Deň sme začali štandardne, a to prácou na pridelených oddeleniach. Získali sme podklady pre spracovanie svojich úloh. Veľmi sme sa tešili na exkurziu na anesteziologicko-resuscitačnom oddelení (ďalej ARO).

Anesteziologicko-resuscitačné oddelenie Nemocnice Třebíč ako lôžkové oddelenie vzniklo v roku 1972. Delí sa na dve časti – anestéziologickú a resuscitačnú. Po operačných výkonoch sú pacienti po dobu 1-2 hodín monitorovaní a sledovaní na tzv. dospávacej izbe. O týchto pacientov sa stará jeden lekár a dve anestéziologické sestry. Ďalej sú tieto tímy volané v prípade resuscitácie na všetky oddelenia v areáli nemocnice. Resuscitačná a lôžková časť oddelenia je vybavená 5 posteľami a zaisťuje starostlivosť o pacientov so zlyhávaním základných životných funkcií, o stavy po kardiopulmonálnej resuscitácii, starostlivosť o ťažké polytraumy a starostlivosť o pacientov s prechodnou náhradou očisťovacej funkcie obličiek pri ich zlyhávaní. Liečebnú a ošetrovateľskú starostlivosť zabezpečuje skúsený odborný tím lekárov a sestier. Oddelenie je vybavené modernou technikou ako sú dýchacie prístroje s odvykacími režimami, prístroje na kontinuálne očisťovanie krvi (umelá oblička), monitory na sledovanie životných funkcií a prístroje na podávanie liekov, roztokov a výživy.

Našou poslednou kultúrnou pamiatkou, ktorú sme si mali možnosť pozrieť, bol zámok Jaroměřice nad Rokytnou. Je to barokový zámok, ktorý je dominantou a symbolom mesta Jaroměřice nad Rokytnou. Zaraďuje sa k najmohutnejším stavbám u nás i v Európe . Zámok bol postavený v 15. storočí. V hrade sa dochovalo niekoľko v skale vytesaných miestností. Mali sme možnosť vidieť napríklad tri hudobné salóniky, obrazáreň, pracovne, tanečný sál, jedáleň, spálňu s baldachýnom nad posteľou, kúpele v prízemí. V záhrade pri zámku sa každoročne koná Medzinárodný hudobný festival Petra Dvorského.

Čítané 2930 krát
Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.