Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
nedeľa, 05. apríl 2020
štvrtok, 06 jún 2013 00:00

Odborná stáž v Třebíči ZA III.A - Deň tretí

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Dnešný tretí deň bol pre nás zaujímavý nielen pokračovaním praxe na našich oddeleniach, ale aj tým, že sme absolvovali veľmi zaujímavú exkurziu na ARO a dospávacej izbe. Napíšeme Vám niekoľko informácií o tomto pracovisku.

Anesteziologicko-resuscitačné oddelenie Nemocnice Třebíč ako lôžkové oddelenie vzniklo v roku 1972. Delí sa na dve časti – anesteziologickú a resuscitačnú. Na oddelení anestézie  zabezpečujú celkovú a zvodovú anestéziu pri operačných výkonoch, dohľad pri niektorých diagnostických výkonoch u dospelých i detských pacientov. Po operačných výkonoch sú pacienti 1-2 hodiny monitorovaní a sledovaní na dospávacej izbe.

Resuscitačná a lôžková časť oddelenia je vybavená 5 lôžkami a zaisťuje starostlivosť o pacientov so zlyhanými základnými životnými funkciami, po  kardiopulmonálnej resuscitácii, o pacientov s polytraumou.

Liečebnú a ošetrovateľskú starostlivosť poskytuje skúsený odborný tím lekárov  a sestier. Oddelenie je vybavené modernou technikou - dýchacie prístroje, prístroj na kontinuálne očisťovanie krvi (umelá oblička), monitory na sledovanie životných funkcií, prístroje na podávanie liekov, roztokov a výživy. Zaujala nás špeciálna polohovacia posteľ,  na ktorej pacientov v bezvedomí polohujú tak, že sa celá ložná plocha postele otáča na pravý alebo ľavý bok maximálne do úrovne 30 stupňov. S pacientom sa pritom vôbec nemanipuluje.

Pri zlyhávaní srdca uskutočňujú monitorovanie srdcovej výkonnosti prístrojom Picco Plus.

Dnešný program dňa sme ukončili návštevou Baziliky sv. Prokopa. Je to románsko-gotický kresťanský kostol. Bol vybudovaný v rokoch 1240 až 1280. Je zapísaný do svetového dedičstva UNESCO.

Čítané 2836 krát

Najnovšie od Simona Timková

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.