Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
utorok, 11. august 2020
utorok, 04 jún 2013 00:00

Odborná stáž našich žiakov v Třebíči

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V termíne od 1. júna 2013 do 15. júna 2013 päť žiakov triedy ZA III. A v študijnom odbore zdravotnícky asistent (Peter Čakurda, Saskia Nadine Fischerová, Miroslava Kusinová, Alexandra Medviďová, Simona Timková) absolvujú dvojtýždňovú odbornú stáž v Českej republike v Třebíči.

V rámci schváleného grantu v Projekte Leonardo sa Vinci-Mobility (IVT) v II. turnuse prijímajúca partnerská Vyšší odborná škola a Střední škola veterinární, zemědělská a zdravotnická Třebíč žiakom garantuje absolvovanie dvojtýždňovej odbornej praxe na oddeleniach Nemocnice Třebíč (interné, chirurgické, gynekologické, urologické, ortopedické oddelenie). Zároveň exkurzne spoznajú prácu na ďalších špecializovaných pracoviskách a oddeleniach - spánkové laboratótium, dialyzačné pracovisko, rehabilitačné oddelenie, detské oddelenie, neurologicko-interná JIP, centrálne operačné sály, centrálna sterilizácia. S poskytovaním sociálnych služieb sa budú môcť zoznámiť v  Domove pre seniorov. Žiaci sa tešia na celodenný pobyt v krajskom meste Jihlava, kde navštívia Psychiatrickú liečebňu a Krajský dispečink zdravotníckej záchrannej služby vrátane základne leteckej záchrannej služby.

Súčasťou programu stáže je aj spoznávanie historických a kultúrnych pamiatok mesta Třebíč, jeho okolia a mesta Jihlava.

Pozývame v nasledujúcich dňoch všetkých učiteľov, žiakov, rodičov a priateľov školy sledovať príspevky stážujúcich žiakov na webovom sídle školy, v ktorých budú deň po dni prinášať informácie o získaných odborných vedomostiach, skúsenostiach a zážitkoch.

Čítané 2793 krát
Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.